1961 yılında İstanbul’da doğdum. Merak edenlere: 17/06/1961 saat 22:05. İkizler Burcu, Yükselen Kova. Yani biraz karışık bir kişilik var karşınızda.
 

Biraz haşarı, biraz zeki, biraz akıllı, biraz da ayran gönüllü olduğumdan okul yaşamım boyunca girip çıkmadığım sosyal etkinlik kalmadı. Sonunda okula gitmek de dahil her şeyden sıkıldım ve kendimi yaşamın sıcacık olacağını umut ettiğim kollarına attım.

Bu kollar arasında eski sevgililer, eski dostlar ve  çok çeşitli meslek dallarında kurslar ve çalışmalar da var. Dedim ya! Ben biraz ayran gönüllüyüm. Yaşamdaki hemen her şey yeni kitap gibi benim için. Okuyup bitirince hevesim de gidiveriyor.


1980 – 1989 yılları arasında çeşitli işyerlerinde çalıştım. 1989 yılında, genel gezi ereğiyle İsrail’e gittim, öylesine 3 yıl kaldım.  Sonra aniden Türkiye’ye döndüm. Arada meditasyon yapmaya başladım ve ben ne olduğunu tam anlamazsam da önümde yeni bir dünyanın kapıları aralandı.

Her nasılsa İsrail’den hevesimi alamamışım ki, aradan 4 yıl geçtikten sonra bu sıcak ülkenin içten gelen çağrısını duydum ve oraya döndüm. Kim bilir?  Belki de yaptığım onca çalışma içsel kulağımı açmıştır da daha derinden gelen çağrıları duymaya başlamışımdır.

1993 yılında yeniden İsrail’e gittim ve Açık Öğretim Üniversitesi Ekonomi Bilimleri bölümüne kayıt oldum. Sonra Tamamlayıcı Tıp kavramı ve bunu öğreten bir okul bulunca “tamam, bu benim istediğim” dedim…

1994 yılında merkezi Tel-Aviv’de bulunan “The İsraeli College for the Alternatif & the Complementary Medicins” Okulunun Shiatsu Bölümü’ne kayıt oldum. Mezun olduğumda oldukça kapsamlı bir Tamamlayıcı Tıp bilgisi ile donanmıştım.

Kasım 1998'de yeniden Türkiye’ye döndüm ve yeni öğrendiklerimle bağlantılı olan her türlü etkinliliğe katıldım. ACMOS Sistemi ile tanıştım. İki yıl boyunca bu konuda da eğitim aldım ve kendi öğrendiklerimi tıpkı ACMOS’da olduğu gibi sentezlemeye başladım. Sonunda ortaya karışık bir “enerji beden dengeleme” yöntemi oluşturdum. Bir dostum bu yönteme “ZSG Enerji Denge Sistemi” adını vermemi önerdi. Sanırım o aralar tevazu tatildeydi, dediklerini aynen aldım kabul ettim?

1999 ocak ayından başlayarak başta ZSG Enerji Dengeleme Sistemi olmak üzere pek çok konuda gerek danışman ve gerek eğitmen olarak çalışmaktayım.

2000 yılında, Cem Radyo'da Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp konularını irdeleyen 22 haftalık bir programa baş uzman konuk olarak katıldım.
Aynı yıl başlayan Sağlıklı Yaşam Fuarları, Ötesi Kitabevi ile çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarında pek çok tanıtım konuşması yaptım ve farklı etkinliklere katıldım.

2001 Ocak ayında "Beş Element" isimli ilk kitabım yayımlandı (Ötesi Yayınları).

Çalıştığım ve ilgilendiğim konularda pek çok e-posta grubuna üyeyim. Başta www.derki.com olmak üzere pek çok yerde çalışmalarım ve yaşamın görebildiğim amaçları konularında yazılar yazıyorum.

2002 yılında Bert Hellinger’in derleyip kurguladığı Sistemik Aile Dizimlemesi Yöntemi ile tanıştım.  Uzunca bir süre danışan olarak katıldığım sistemden daha fazla yararlanabilmek ereğiyle doğrudan Bert Hellinger ve eşi Marie Sophie Hellinger’in Avusturya’da düzenledikleri Hellinger Sciencia Academy tarafından verilen “Moving in Spirit Mind” eğitim programlarını tamamladım.

Aynı dönemde ayrı bir program içinde sunulan ve işyerleri, dernekler, vakıflar gibi daha kurumsal yapıların köken enerjilerini de görüp dengelemeye olanak sunan Organizasyon Dizimlemeleri eğitimlerini de tamamladıktan sonra var olan sisteme kendi bilgilerimi de ekledim. Sonuç olarak köken enerjilerimizi görmek, tanımak ve dengelemek konularında en büyük yardımcım olan “ZSG Derin Dengeleme” ve “ZSG Organizasyon Dengelemeleri” programlarını kurdum.

Sık sık Atina ve Selanik’e giderek gerek danışman ve gerekse eğitmen olarak çalışmalarıma devam etmekteyim.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!