LGS/YKS Sınavı-Öğrenciler İçin Nefes Teknikleri Atölyesi

SBS/TEOG Sınavı
Üniversite ve LYS ye giriş sınavına sayılı günler kaldı. Öğrenciler, aylardan, belki de yıllardan beri çalışarak bu sınava hazırlanıyorlar. Tüm çalışmaların sonucunun, birkaç saatlik sınavla belirlenerek değerlendirileceği bu kritik güne, gerçek anlamda hazırlar mı?
Sınav günü yaklaştıkça korkuyor, endişeleniyor, ya başaramaz, ya çalıştıklarımı unutursam diyor, duygularınızın sizi olumsuz yönde etkilemesine engel olamıyorsanız! Çözümünüz; Nefes Tekniklerinde.
 

Sınava hazırlanırken, sınav öncesinde ve sınav esnasında nefes kontrolü ile bütün zorlukların üstesinden kolayca gelebilirsiniz.
Sınav esnasında doğru nefes almak çok önemlidir. Çünkü ; yıllardır hazırlandığınız sınav için, bu birkaç saatte tüm organlarınızın sağlıklı çalışması ve hormonlarınızın dengede olması için yeterli oksijen almanız gerekir. Bilgi açısından, tüm hazırlığınızı tamamladığınız bu günlerde, geriye kalan, sınava kadar motivasyonu yükseltmek, heyecanı dengelemek, sınav anında en yüksek başarıyı sağlayacak konsantrasyonu oluşturmaktır.

Doğru nefes ve nefes teknikleri ile yaşadığınız korku, endişe durumlarını, bu duyguların sonucunda; fiziksel olarak hissettiğiniz ellerde terleme, mide krampları, baş ağrısı vs. durumlarını nefes teknikleri ile onarabilirsiniz. Siz, nefesinizi kontrol ederseniz, zihninizi kontrol edersiniz. Aksi takdirde tüm bu olumsuz duygular, düşünceler ve fiziksel rahatsızlıklar sizi kontrol edecektir.
 

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!