Kendinizi başkalarının öngörüleri, tasarımları ve beklentilerine ne kadar kaptırdınız? Kendi beklentilerinize göre yaşamadıkları nedeniyle insanlar tarafından ne kadar hayal kırıklığıyla karşı karşıya kaldınız? Bu nereye yönlendiriyor? Onları sizi hayal kırıklığına uğrattılar diye yargılıyor musunuz? Başarısız olduğunuz için kendinizi yargılıyor musunuz? Bütün bunların neticesi olarak onlardan ayrılır mısınız? Burada ne kadar seçeneğiniz var?
Öngörüler ve beklentiler, hatta yapmayacak olsalar bile, birisinin yaptığını düşündüğünüz şeylerdir. Öngörüler ve beklentiler bu dünyada ortaya koyduğunuz, birisinin yapmasını istediğiniz şeylerdir, çünkü istediğiniz şey budur. Eğer birisinden bir şey yapmasını bekliyorsanız, farkında olamıyorsunuz demektir.
Çoğu insanın erken yaşlarda kendilerine öngörülen pek çok beklentileri ve yargıları vardır. Bunların bedeninizde ve var oluşunuzda çok olumsuz etkileri olabilir. 

Kendinizi başka birilerinin öngörüleri, beklentileri, yargıları ve reddetmeleri tarafından tanımlanmaya izin verdiğiniz her seferinde, var oluşunuzu yok edersiniz, boşa harcarsınız. Kaç defa başka birisinin bakış açısı lehine kendiniz olmamayı seçtiniz? Birisinin sizinle ilgili öngörüleri olduğu zaman, aslında bunları gerçek ve doğru olarak satın almak zorunda değilsiniz.
İki yaşından önce kendiniz ve aileniz ya da etrafınızdaki insanlarla aranızdaki farklılığı algılayamazsınız. Onlar hakkındaki bütün düşünceleri, hisleri, duyguları ve bakış açıları dâhil her şeyi alırsınız. Ondan sonra genç biri olduğunuz zaman ve ebeveynlerinize karşı isyan ettiğinizde, aynı zamanda kendinize karşı da isyan edersiniz.
Bedeninize yüklenmiş öngörüler, beklentiler, yargılar, ayırımlar ve reddetmeler de vardır. Bedeninizi şu andaki görüntüsünün ne kadarı onların neticesi? Bunlar bedeninize hafif ve havai hissettiriyor mu? Yoksa bedeninize ızdırap mı çektiriyorsunuz?
Ya artık daha fazla, başkalarının, bakış açınızı görmelerini sağlamak zorunda değilseniz? Ya onlara ne iseler o olmalarına izin verseniz? Ya hiç kimse hakkında öngörüleriniz ve beklentileriniz olmasaydı? Hayatınız farklı olur muydu?
Benim hiç kimse hakkında hiçbir öngörüm, beklentim, ayırımım, yargım veya reddetmem yoktur. Ben daima inanmaktansa algılamayı tercih ederim. Daima ana göre ayarlanma konusunda yetenekliyim. Sadece insanlar söylediklerini gerçekten yaptıkları zaman şaşırırım. İnsanları söylediklerine inanmam. Kafalarından neler geçtiğinin farkındayım. Her zaman iyi kişi olmaktansa, cehennemden gelen bir şeytan piç olmaya gönüllüyüm. Siz öyle misiniz? Yoksa kapı paspası olmaya mı adandınız?
Eğer hayatınızda ortaya çıkan her şeyin kaynağı iseniz, o zaman etrafınızdaki insanları değiştirecek şeyin kaynağı olmaya da istekli olmalısınız. Değişim, olasılık ve soru için kaynak olmak zorundasınız. Farklı bir şey yaratacak olan neyi değiştirebilirsiniz? Her şeyi hemen şimdi değiştirebilecek hangi soru olabilirsiniz?

GARY DOUGLAS
Access Consciousness Kurucusu


Editörün Notu: Yazının İngilizce aslını Gary’nin Bloğun da okumak için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ.

Levent Bekdik teşekkürler.

İnsanların hiçbir zaman tartışamayacağınız iki bahanelerinin ‘zamanım yok’ veya ‘param yok’ olduğunu hiç fark ettiniz mi?
Bunlardan herhangi birini daha önce kullanmışsanız, neden bahsettiğimi biliyorsunuzdur. İşe yararlar. Zamanım yok ve param yok, hayatınızda istediklerinizi neden yapmadığınızın ve yaratmadığınızın zeki haklı çıkartmalarıdır.  Onlar aynı zamanda üstesinden gelemeyeceğiniz gerçek bariyerlermiş gibi görünürler.


Access Consciousness‘un araçlarına başlayın. Gary’nin dediği gibi “ Access’in araçlarını bu realitenin sizin için çalışması için kullanabilirsiniz. Access ile ilgili olan şudur, bütün bu araçlar işe yararlar, fakat korkunç bir şey değil mi, onları gerçekten “KULLANMANIZ” gerekmektedir.
Aşağıda sizlere, zamana veya paraya sahip olmadığınızı düşündüğünüzde,  bakış açılarınızı değiştirebileceğiniz ve böylece seçmek istediklerinizi seçebileceğiniz 5 soru veriyoruz.

  1. Hayatıma hayal edebileceğimden de fazla parayı şu anda yaratacak ve oluşturacak neyi ekleyebilirim?
  2. Tüm gün ve her gün, kendimin toplam kolaylıkla ötesine geçecek, hangi enerji alan ve bilinç olabilirim?
  3. Cüzdanınızda zengin bir insanın taşıdığını düşündüğünüz paranın toplamı kadar para taşıyın ve onu harcamayın. Her zaman, paraya sahip olduğunuzu bilmenize izin verin. ( Bunu daha önce denememiş iseniz, pek çok şeyi değiştirir)
  4. Mümkün olan fakat şimdiye kadar dikkate almadığım hangi olası gelir kaynaklarına sahibim?
  5. Hayal edebileceğimin ötesinde çabukluk ve kolaylıkla bunun yapılabilmesi neyi gerektirir?

NOT: Bu araçlardan fazlasının sizde olmasını ister miydiniz? Foundation sınıfı istediğiniz herhangi bir şeyi değiştirebilmek için kullanabileceğiniz yüzlerce Access ar aracıma sahiptir. Access’in yaratıcıları Gary Douglas ve Dr. Dain Heer’in  

Statükodan hoşnut değil misiniz? Dünyanın bugün içine bulunduğu durumdan? Değiştirebileceğinizi veya değiştiremeyeceğinizi düşündükleriniz nedeniyle hiç hayal kırıklığına uğradığınızı hissettiğiniz oldu mu?

Eğer hayatınızda veya dünyada bir şeyleri değiştirmek için araştırıyor ve başka hiçbir şey işe yaramıyorsa, ya bilinçlilik kayıp ögeyse?

Pek çok insan gözlerinin açık olduğunu bilinçli olduklarını düşünüyor. Ya bu çok daha fazlasıysa?

Bilinçlilik aslında ne olduğunu anlamaktır. Bilinçlilik herhangi bir durumda kolaylık, neşe ve olasılıklar için alan açar.

Yani, bilinçlilik gezegenimizi güçsüzleştiren olayları değiştirecek yegâne şeydir.

Bilinçlilik, küresel ısınmayı değiştirmenin anahtar teknolojisi değildir.
Bilinçlilik, ülkeler, uluslar ve insanlar arasındaki ayırımı değiştirecek korku değildir.
Bilinçlilik, sürdürülebilir bir gezegen yaratacak zekâ değildir.

Bilinçlilik bizim için aslında olasılıkların geleceği.

Hoşnutsuz hayalperestler için bilinçlilik gerçekten caziptir çünkü “Orada bundan daha iyi bir şeyler olduğunu biliyorum!” diyen insanlar sizlersiniz.

Dünya ve etrafınızdaki kısıtlı realitenin, bu dünyada nasıl OLABİLECEĞİNİZİ artık daha fazla kısıtlamamasının zamanı geldi mi? Dünyamız ve yaşamlarımız olarak BİZİM neyi yaratabileceğimizi daha fazla kısıtlamamasının?

Artık zamanı geldi mi güzel arkadaşlarım?

Her zaman bileceksiniz.

Dain

Bir şeyleri değiştirmek için bir yöntem mi arıyorsunuz? Gerçekten işe yarayan bir yöntem?

Dünyanın her tarafında dolaştığımdan, insanların hayatlarında bir şeyleri değiştirmek için paylaştığım pek çok araç oldu. Size değişim için insanların tekrar ve tekrar işe yarar buldukları favori paradigmalarım dan birini vermek istiyorum.

KENDİ hayatınızda yaratmak istediğiniz bir şeyi yaratmaya nasıl başlarsınız?

Her Şeyi Değiştirecek 5 Adım için Okumaya Devam Ediniz!

1.Talepte Bulunun – “Hey, bu değişecek ve başka bir şey ortaya çıkacak!” cümlesinde olduğu gibi

Ya yargıladığınız sahip olamadığınız bütün o şeyler aslında mümkünse? Mümkün olanı ve diğer insanların yarattıklarını reddetmek yerine, ya bunun size ilham vermesine izin verseydiniz? Talepte bulunun – ‘Neye mal olursa olsun, neye benzerse benzesin, elde edeceğim’. Bu talep evrene ciddi olduğunuzu bilmesi ve sizi desteklemesini sağlar.

Soru: Ona sahip olmam için ne gerekir?

2.Soru Sorun – Sorduğunuz her soru tamamıyla farklı bir olasılık ve yeni bir potansiyele açılır.

Bir talepte bulunmakla ve sonra ‘Bunun farklı bir şekilde ortaya çıkması için ne gerekir?’ diye sormakla daha önce hiç görmediğiniz girişler açarsınız. Kafanızı girişe sokun, orada kullanabileceğiniz her türden farklı patikalar vardır.

Sorular

  • Bunun ortaya çıkması için ne gerekecek?

  • Daha başka ne mümkündür?

  • Bundan daha iyi nasıl olur?

3.Sihir Çubuğunu Sallayın – Onun mümkün olduğu kadar çabuk ortaya çıkmasına izin vermeyen, yarattığınız ya da satın aldığınız her şeyi yıkın, yaratımını iptal edin ve gitmesine izin verin. Ondan sonra temizleme cümlesini söyleyin (sizin sihir çubuğunuz) – Right, wrong, good, bad, POD and POC, all Nine, Shorts, Boys and Beyonds. Veya sadece POC ve POD ve hepsi. (Temizleme Cümlesi hakkında daha fazlasını ve nasıl kullanacağınızı BURAYI TIKLAYARAK öğrenebilirsiniz.)

4.Seçin ve Eyleme Geçin – Ortaya çıkacak potansiyelleri ve olasılıkları seçimleriniz belirler.

Başka bir deyişle, talepte bulunmanız, soru sormanız ve kısıtlamaları serbest bırakmanız gerekir – ve gelecek için farklı bir olasılık yaratacak olan şey aslında seçimdir. Seçmek ve eyleme geçmek zorundasınız! Bu realitede aynı zamanda YAPMANIZ’ da hala gerekir. Farklı bir şey yaratmak için farklı bir şey YAPMA gereksiniminiz vardır.

5.Her Şeyi Alıp Kabul Edin – Bunun işe yaraması için, ortaya çıkan her şeyi alıp kabul etmeye, yargısız ve dışlamaksızın, gönüllü olmanız gerekir. Evrene güveniniz.

Lütfen şunu bilin, bir şey ortaya çıktığında onu kontrol etmezsin veya tam olarak neye benzediğini kontrol etmezsiniz. Bunu evren yapar. Evren SONSUZ OLASILIKLARIN – hayal edebileceğiniz her şeyin çok çok ötesine geçen olasılıkların farkındadır.

Alıp kabul etmeye gönüllü olmadığınız her şeyi alıp kabul etmek için hangi enerji, alan ve bilinç olabilirsiniz?

Bugün henüz kabul bile etmediğiniz ne size ilham verebilir? Mümkün olduğunu hiç düşünmediğiniz hangi değişimi seçebilirdiniz?

Tekrar buluşuncaya kadar arkadaşlarım,

Dain

Eğer çoğu insan gibiyseniz, hayatınızı bu realitenin menülerinden seçim yapmakla harcıyorsunuz. Bu realitenin menüsü şudur: Doğrusun, yanlışsın, iyisin, kötüsün, kısıtlısın, kısıtlı değilsin. Bunların hiçbiri hatta daha göz önüne bile almadığınız gerçekten mümkün olanlarla ilgili değildir.

Hiçbir şeye doğruluk veya yanlışlık ya da iyi veya kötü olarak bakmam. Seçenek her ne ise, ben daima “Bu neyi yaratacak? Bu seçim nasıl farklı bir olasılık yaratacak? Bu seçim mümkün olduğunu henüz göz önüne almadığım farklı bir olasılığı nasıl yaratacak?” ona bakarım.

Ya seçimlerinize bu bakış açısından baksaydınız? Ya yaratmaya mümkün olan, henüz hiçbir zaman göz önünde bulundurmadığınız şeyden başlasaydınız? Ben bir seçeneğe baktığımda asla “Bu seçim bu realitede nasıl işe yarayacak?” diye sormam. Ben “Bu seçim şimdiye kadar bildiğim her şeyin ötesinde, mümkün olduğunu bildiğim her şeyin ötesinde, aslında şimdiye kadar dünya gezegeninde var olandan daha büyük bir şeyi yaratacak her şeyin ötesinde neyi yaratacak?” diye sorarım.

Seçimleriniz realiteyi değiştirecektir. Lütfen bunu anlayınız. Gerçek Seçim Krallığı seçtiğiniz her şeyin farklı bir dünya yarattığını kabul etmektedir. Farklı bir dünya yaratmak ister misiniz? O zaman seçiniz. Seçiminizin bununla alakası yokmuş gibi davranmayı durdurunuz. Bilinçlilik alanından seçiminiz herkesin realitelerinde bir değişim yaratacaktır.

Yaratmak istediğiniz şey bu mu? O zaman seçiniz!

İnsanlar her zaman özel olduklarını bilirler. “Ben özel olmalıyım, özel olmak zorundayım, özel olmak zorundayım” diye düşünürler, ancak aslında bunu talep etmezler. Ben de her zaman özel olduğumu biliyordum, ama başka hiç kimse görmedi, böylece ben de onu inkâr ettim. Ben farklı bir realite istiyorum, ama bu realiteyi başka hiç kimse göremedi, böylece onu reddettim. Dünya için bir değişim yaratacak yapabileceğim bir şey olduğunu biliyordum, ama bunu bulamadım – çünkü değeri için kendi torbama bakmaktansa, başka herkesin torbasına bakıyordum.

Her birimiz, olduğumuz hediye olarak, sunacağımız her şeyi değiştirebilecek bazı şeylere sahibiz. Bütün hayatınız boyunca orada duran hediye için kendi torbanıza bakmak zorundasınız. Orada olduğunu biliyorsunuz. Ona sahip olduğunuzu biliyorsunuz. Ama onu talep etmek yerine, orada değeri olan bir şeyi bulmaya çalışmak için, daima başka birilerinin realitelerine bakıyorsunuz.

Siz dünyaya benzersiz bir hediyesiniz. Bunu hiç kabul ettiniz mi? Ne olduğunuzu, neyi yapmaya muktedir olduğunuzu ve eğer seçmiş olsaydınız her şeyi değiştirecek olan henüz seçmediğiniz neye sahip olduğunuzu kabul etmek için ne gerekir?

Sizin için, eğer kabul etmiş olsaydınız, dünyayı olmasını istediğiniz biçimde değiştirecek olan, kabul etmediğiniz kaç seçenek mevcuttur?

Eğer çoğu insan gibiyseniz, hayatınızı bu realitenin menülerinden seçim yapmakla harcıyorsunuz. Bu realitenin menüsü şudur: Doğrusun, yanlışsın, iyisin, kötüsün, kısıtlısın, kısıtlı değilsin. Bunların hiçbiri hatta daha göz önüne bile almadığınız gerçekten mümkün olanlarla ilgili değildir.

Hiçbir şeye doğruluk veya yanlışlık ya da iyi veya kötü olarak bakmam. Seçenek her ne ise, ben daima “Bu neyi yaratacak? Bu seçim nasıl farklı bir olasılık yaratacak? Bu seçim mümkün olduğunu henüz göz önüne almadığım farklı bir olasılığı nasıl yaratacak?” ona bakarım.

Ya seçimlerinize bu bakış açısından baksaydınız? Ya yaratmaya mümkün olan, henüz hiçbir zaman göz önünde bulundurmadığınız şeyden başlasaydınız? Ben bir seçeneğe baktığımda asla “Bu seçim bu realitede nasıl işe yarayacak?” diye sormam. Ben “Bu seçim şimdiye kadar bildiğim her şeyin ötesinde, mümkün olduğunu bildiğim her şeyin ötesinde, aslında şimdiye kadar dünya gezegeninde var olandan daha büyük bir şeyi yaratacak her şeyin ötesinde neyi yaratacak?” diye sorarım.

Seçimleriniz realiteyi değiştirecektir. Lütfen bunu anlayınız. Gerçek Seçim Krallığı seçtiğiniz her şeyin farklı bir dünya yarattığını kabul etmektedir. Farklı bir dünya yaratmak ister misiniz? O zaman seçiniz. Seçiminizin bununla alakası yokmuş gibi davranmayı durdurunuz. Bilinçlilik alanından seçiminiz herkesin realitelerin de bir değişim yaratacaktır.

Yaratmak istediğiniz şey bu mu? O zaman seçiniz!

İnsanlar her zaman özel olduklarını bilirler. “Ben özel olmalıyım, özel olmak zorundayım, özel olmak zorundayım” diye düşünürler, ancak aslında bunu talep etmezler. Ben de her zaman özel olduğumu biliyordum, ama başka hiç kimse görmedi, böylece ben de onu inkâr ettim. Ben farklı bir realite istiyorum, ama bu realiteyi başka hiç kimse göremedi, böylece onu reddettim. Dünya için bir değişim yaratacak, yapabileceğim bir şey olduğunu biliyordum, ama bunu bulamadım – çünkü değeri için kendi torbama bakmaktansa, başka herkesin torbasına bakıyordum.

Her birimiz, olduğumuz hediye olarak, sunacağımız her şeyi değiştirebilecek bazı şeylere sahibiz. Bütün hayatınız boyunca orada duran hediye için kendi torbanıza bakmak zorundasınız. Orada olduğunu biliyorsunuz. Ona sahip olduğunuzu biliyorsunuz. Ama onu talep etmek yerine, orada değeri olan bir şeyi bulmaya çalışmak için, daima başka birilerinin realitelerine bakıyorsunuz.

Siz dünyaya benzersiz bir hediyesiniz. Bunu hiç kabul ettiniz mi? Ne olduğunuzu, neyi yapmaya muktedir olduğunuzu ve eğer seçmiş olsaydınız her şeyi değiştirecek olan henüz seçmediğiniz neye sahip olduğunuzu kabul etmek için ne gerekir?

Sizin için, eğer kabul etmiş olsaydınız, dünyayı olmasını istediğiniz biçimde değiştirecek olan, kabul etmediğiniz kaç seçenek mevcuttur?

Access sizi bildiğinizi bilmeniz için güçlendirir. Bu tam olarak ne anlama gelir? Acess bir kitap veya bir akıl bilgisi ile alakalı değildir; bu zihninizden başka bir yerden gelen bir biliştir. Access bunu BİLİŞ olarak adlandırmaktadır. Biliş kolaydır ve çaba gerektirmez.

Access’te araçlar pratik, verimli ve etkili olmak üzere tasarlanmışlardır. Bu araçları farkındalığınızla birleştirerek ne kadar fazla kullanırsanız, hayatınızın bütün alanlarında o kadar çok değişim yaratırsınız.

Access, hayatınızın, çoğu insanın iyiyi, kötüyü ve çirkini halının altına süpürdüğü veya kendileri dâhil hiç kimsenin görmediği köşelerde gösterdiği o alanlarda bir ışık yakar. Access size farkındalığınızı kestiğiniz, kapasitenizi sakladığınız, hayatta kalmak, uyum sağlamak, kazanç elde etmek ve kaybetmemek için yargıda yaşadığınız alanları gösterir.

Bunu size işe yaramayan bir şeyleri (finans, ilişkiler, çalışma, iş, ebeveynlik, vb.) işe yarayacak bir hale getirecek şekilde değiştirmek pratik, basit araçlar vererek yapar. Aynı zamanda trilyonlarca yıl boyunca farkında olmaksızın ve hayatı doğru algılamaya çalışırken bedeninizde oluşturulan kalıntı ve stresleri serbest bırakmak için bedeninize yardımcı olur. Bedeniniz bunları serbest bırakabildiği ve düşünce ve hislerden işlevsel olmaktan vazgeçtiğinizde, öyle olmak ya da olmamak gibi görünmeye çalışmaktansa gerçekte olduğunuz kişi OLMAKTA özgür olursunuz. Yaşamın her alanında kolaylık elde etmeye başlarsınız ve değişim daha kolay ve varoluşun bir yöntemi haline gelir. Koşulların etkisi olmaktan size karşı olan değil işinize yarayan bir hayatı yaratmak ve oluşturmak üzere değişime başlarsınız.

 

Hayatımda istediğim biçimde işime yaramayan, yolunda gitmeyen şeyleri ne kadar hızlı değiştirebilirim?


 

Farklı bir şeyleri seçmekte veya sorular sormakta ne kadar hızlıysanız o kadar hızlı değiştirebilirsiniz. Temizleme cümlesini dikkate alacak olursak, bunu hayatınızdaki bir şeyi değiştirmek için kullandığınız ilk anda bile netice alabileceksiniz. Temizleme cümlesini ne kadar çok sıklıkla tekrarlarsanız, değişmesi için temizleme cümlesini kullandığınız şey o kadar çabuk, o kadar derinlemesine ve dinamik değişecektir.

Çoğu insan kısıtlamaları veya sorunları çok uzun süre, belki de pek çok yaşam süreçlerinde yaratıyorlar, onun için belli bir konudaki değişim için kullandığınız temizleme cümlesinin aradığınız o değişimi gerçekleştirmesi günler, haftalar, aylar hatta yıllar alabilir.

Değişimin ne kadar hızlı gerçekleşeceği tamamen size bağlıdır. Hayatınızın çabuk ve kolaylıkla değişmesi için istekli, gönüllü müsünüz? Gerçekten? Yoksa bu değişim zaman alabilir mi?

10 yıldır yaşamakta olduğunuz bir sorunu sadece 10 haftada değiştirebilecek olsanız, buna değer olur muydu?

 

Nereden başlayacağım?

Buradasınız. Birinci adım budur. Sonraki adım? İşinize hangisi yarayacak onu seçin. Access Consciousness araçlarıyla tanışık olmanın pek çok yöntemi vardır.

Örneğin, haftanın her günü Access konuları ve araçlarıyla ilgili çevrimiçi bir radyo programı bulabilirsiniz. Halen dünya genelinde 48 ülkede düzenli olarak seminerler veren sertifikalı eğitimcilerimiz mevcuttur ve eğer bu yeterli gelmiyorsa programlı çevrimiçi video canlı yayın seminerleri vardır veya tele seminer şeklinde temin edilebilir. O nedenle soru şu olmalı, tam olarak ne arıyorsunuz?

İşte başlamanız için bazı ortak alanlar:

Access Consciousness Tadımlıklar

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!